/  / Oponeo.pl na nowym rynku

Oponeo.pl na nowym rynku

Oponeo.pl|
null
© Oponeo.pl
null

Obecna na rynku od ponad dziesięciu lat spółka Oponeo.pl S.A. z Bydgoszczy uruchomiła sprzedaż na nowym rynku w Europie. Od teraz klienci z Irlandii mogą dokonywać zamówień poprzez serwis www.oponeo.ie.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W 2009 roku Oponeo.pl uruchomiła swoje pierwsze zagraniczne serwisy. Dotychczas spółka prowadziła e-sprzedaż w Niemczech, Francji, Hiszpanii, Włoszech, Austrii, Wielkiej Brytanii i Holandii.

Uruchomienie sprzedaży poprzez www.oponeo.ie w Irlandii jest kolejnym krokiem mającym na celu poszerzenie działalności grupy na zagranicznych rynkach. Objęcie działalnością „Zielonej Wyspy” jest naturalną konsekwencją prowadzenia sprzedaży w najbliższym jej sąsiedztwie, czyli Wielkiej Brytanii.

Ponadto, rozwój gospodarczy Irlandii jest wciąż na wysokim poziomie, a intensywna rozbudowa infrastruktury drogowej powodują, iż Irlandia staje się atrakcyjnym rynkiem dla sprzedaży opon.

Utworzenie nowych e-sklepów z oponami i felgami na rynkach europejskich pozwala na przeniesienie dobrze już funkcjonującego w innych krajach modelu biznesowego spółki.

Oponeo.pl wciąż czeka na zarejestrowanie kolejnej spółki w celu uruchomienia sprzedaży w Turcji. Tamtejszy rynek prężnie się rozwija, zwłaszcza pod względem działalności e-commerce, tworząc potencjalne, nowe obszary sprzedaży.

Dodatkowym atutem jest fakt, iż jak podaje Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Ankarze, Turcja jest jednym z najważniejszych rynków pod względem produkcji samochodów. W ciągu ostatnich dziesięciu lat liczba wyprodukowanych tam aut została potrojona, a co za tym idzie prężnie rozwija się reszta segmentów z branży automotive.

Spółka jest również w trakcie przygotowań projektu e-handlu w Stanach Zjednoczonych.
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane