/  / Opel został milionerem

Opel został milionerem

null
© Opel
null

W listopadzie – licząc od początku bieżącego roku – rejestracje samochodów marki Opel oraz Vauxhall przekroczyły w Europie magiczną granicę 1 miliona egzemplarzy.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W porównaniu z okresem styczeń-listopad AD 2014 rejestracje marki Opel/Vauxhall wzrosły według wstępnych danych o około 38 000 egzemplarzy. Udział rynkowy również się zwiększył, osiągnąwszy poziom 5,81%.

W ciągu bieżącego roku wolumen sprzedaży Opla wzrósł na prawie 20 rynkach europejskich  – w tym m.in. w Niemczech, Wielkiej Brytanii, we Włoszech, Hiszpanii, Francji oraz w Polsce.

65 000 zamówień na Astrę
Astra V została jednym z filarów tego sukcesu, mimo że na większości europejskich rynków oficjalnie pojawiła się dopiero w listopadzie. Dotychczas dealerzy doliczyli się ponad 65 000 zamówień na ten model klasy kompakt.

Ruch w dostawczych
Wyniki działu samochodów dostawczych również dają centrali powody do zadowolenia. Od stycznia do listopada Opel zanotował bowiem ponad 25-procentowy wzrost w tym segmencie.

Dla porównania, europejski rynek jako całość wzrósł "tylko" o niecałe 10%.

Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane