/  / Opel wygrywa przetarg w Rumunii

Opel wygrywa przetarg w Rumunii

Opel|
null
© Opel
null

Rumuński oddział firmy Opel wygrał publiczny przetarg, w wyniku którego otrzymał zamówienie na 600 pojazdów Opel Movano Trabus. Będzie to największa dostawa autobusów szkolnych w dotychczasowej historii firmy. W wymiarze lokalnym jest to wydarzenie najwyższej rangi w branży motoryzacyjnej od początku kryzysu gospodarczego. Ma ono szczególne znaczenie także dlatego, że jest on obsługiwany przy udziale nowo utworzonego działu samochodów użytkowych

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Pierwszą partię liczącą 100 samochodów przekazano podczas zorganizowanej przez władze konferencji prasowej w centrum Bukaresztu. Prasa i urzędnicy zostali poinformowani, do których wsi i miasteczek zostaną skierowane samochody umożliwiające dowóz dzieci do szkół. Sześćset egzemplarzy Movano w wersji Trabus z nadwoziem przystosowanym do przewozu 16 pasażerów (+ kierowca) zapewni bezpieczny i wygodny transport 9 600 uczniom z wiejskich regionów kraju.

Rumuński premier, minister rozwoju, minister edukacji oraz przedstawiciele mediów spotkali się z burmistrzami i kierowcami autobusów szkolnych z pierwszych 100 miejscowości, w których uczniowie będą wożeni samochodami marki Opel. Przekazanie kolejnych 500 egzemplarzy nastąpi wkrótce. Lokalne oddział firmy Opel dostarczył autobusy zgodnie z planem, którego kolejne fazy będą realizowane tak, aby umożliwić sprawne rozpoczęcie nowego roku szkolnego.

Ople Movano Trabus zostały przebudowane w Rumunii przez lokalną firmę. Podstawę stanowiła wersja z nadwoziem L3H2 3890 i silnikiem 2.3 CDTI. Pojazdy posiadają w pełni klimatyzowane kabiny. Mają homologację potwierdzającą zgodność z europejskimi przepisami dotyczącymi bezpieczeństwa. Na życzenie odbiorcy we wszystkich zamówionych Movano prędkość maksymalna została ograniczona do 90 km/h. Samochody są objęte 5‑letnią gwarancją i mają zapewniony profesjonalny serwis posprzedażny w sieci partnerskiej w całym kraju.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane