/  / Opel w krainie kangurów

Opel w krainie kangurów

null
© Opel
null

Na początku przyszłego roku Opel rozpocznie eksport swoich samochodów do Australii i Nowej Zelandii. Pojazdy będą sprzedawane pod nazwą Holden, która jest australijską marką w portfolio GM.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W ofercie znajdą się modele Astra GTC i wyczynowa Astra VXR (Astra OPC), a także kabriolet Cascada oraz sportowa wersja OPC Insignii sedan.

Prezes Opla, Karl-Thomas Neumann z zadowoleniem przyjął informację o planach rozpoczęcia produkcji samochodów dla marki Holden w europejskich zakładach Opel/Vauxhall. "Jest to druga dobra wiadomość dotycząca eksportu w ciągu zaledwie kilku tygodni. Prawie miesiąc temu ogłosiliśmy, że w naszym zakładzie w Russelsheim będziemy produkować samochody marki Buick, przeznaczone na rynek amerykański".

W sierpniu zeszłego roku po dramatycznym pogorszeniu sytuacji na rynku australijskim Opel oświadczył, że wstrzymuje działalność jako odrębna marka, gdyż przestało to być opłacalne. Jednocześnie zaznaczono, że w przyszłości rozważa się sprzedaż modeli Opla pod lokalną marką GM o nazwie Holden.

Opel/Vauxhall oraz Holden współpracują w zakresie technologii i produkcji samochodów już od wielu lat.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane