/  / Opel rośnie szybciej niż polski rynek

Opel rośnie szybciej niż polski rynek

null
© Opel
null

W pierwszym półroczu rejestracje nowych pojazdów marki Opel wykazują wzrost aż o 20%. To więcej niż dynamika dla całego moto-rynku w Polsce.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W czerwcu sprzedaż Opla na polskim rynku wyniosła 2 976 samochodów osobowych oraz dostawczych do 3,5 t. Dla marki był to najlepszy czerwiec od 2003 roku. Natomiast w całym pierwszym półroczu Opel uzyskał wynik na poziomie 16 622 egzemplarzy (+20,1%). Ponieważ cały rynek nie osiągnął podobnego wzrostu, Opel był w stanie zwiększyć swój udział z 7,04% do aktualnie 8,23%, czyli o 1,19 pp.

Liderem sprzedaży Opla w okresie od stycznia do czerwca jest Astra – 5 190 sztuk. Na drugim miejscu podium plasuje się Corsa z wynikiem 4 491 egzemplarzy, a trzecia jest Mokka (2 373 sztuki). W czerwcu te właśnie auta znalazły się w pierwszej piątce modeli najchętniej kupowanych przez klientów indywidualnych w Polsce.

"Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników osiągniętych w pierwszym półroczu. Świetnie została przyjęta przez polskich klientów nowa Corsa, debiutująca na początku tego roku. Po pierwszym półroczu model Corsa jest liderem na rynku klientów indywidualnych. Szczególnie cieszy nas, że to właśnie na tym rynku awansowaliśmy na drugie miejsce z udziałem na poziomie ponad 11% - zaznacza Wojciech Mieczkowski, dyrektor generalny General Motors Poland. "Niesłabnącą popularnością cieszy się również Astra, co jest dobrym prognostykiem dla nowej generacji tego kompaktu, który zadebiutuje w Polsce pod koniec roku".

Opel konsekwentnie rozwija także sprzedaż samochodów dostawczych. W pierwszym półroczu sprzedaż wyniosła 1 038 sztuk, co oznacza wzrost o 77,4%. Najpopularniejszymi modelami w gamie były Movano – 124% wzrostu i 294 sprzedane egzemplarze oraz Vivaro – 49% wzrostu i 239 sztuk.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane