/  / Opel rośnie, Corsa #1

RYNEK | Opel rośnie, Corsa #1

null
© Opel
null

Corsa to lider sprzedaży marki Opel po pierwszych czterech miesiącach bieżącego roku. Corsa jest również w Polsce najczęściej wybieranym modelem wśród osób prywatnych.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W kwietniu sprzedaż Opla na polskim rynku wyniosła 2 727 samochodów osobowych oraz dostawczych do 3,5 t. To daje wzrost o dynamice aż 23,6%. Z kolei w ujęciu narastającym od stycznia bieżącego roku marka zanotowała wynik na poziomie 11 206 egzemplarzy (+23,1%).

Przy aktualnych trendach dla polskiego motorynku w okresie od stycznia do kwietnia Opel zwiększył udział z 6,53% w zeszłym roku do aktualnie 8,23%.

Liderem sprzedaży marki jest Opel Corsa. Z wynikiem 3 412 sztuk, Corsa to również model najczęściej wybierany nad Wisłą przez klientów indywidualnych.

W rankingu koncernowym za Corsą plasuje się Astra z wynikiem łącznie 3 250 egzemplarzy, natomiast trzecie miejsce na podium należy się modelowi Mokka – 1 630 sztuk.

Miejski SUV Opla stał się prawdziwym hitem marki – w stosunku do okresu styczeń-kwiecień roku ubiegłego sprzedaż Mokki uległa potrojeniu.

Nowe modele, nowy program finansowy
"W kolejnych miesiącach polskich klientów czekają premiery najnowszych modeli Opla – miejskiego Karla oraz Astry nowej generacji. W ofercie pojawi się również innowacyjny asystent mobilności i serwisu, system Opel OnStar. A już teraz wprowadzamy nowy produkt finansowy pod nazwą Drive New Opel - podkreśla Wojciech Mieczkowski, dyrektor generalny General Motors Poland.

"Drive New Opel to rozwiązanie przed wszystkim dla tych klientów, którzy przy niewielkim nakładzie środków chcą mieć możliwość wygodnego użytkowania ciągle nowego auta - dodaje Mieczkowski.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane