/  / Opel punktuje w kwietniu

Opel punktuje w kwietniu

null
© Opel
null

Dla marki spod znaku błyskawicy był to na polskim rynku najlepszy kwiecień na przestrzeni ostatnich 12 lat.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Miesięczna sprzedaż Opla wyniosła 3 140 samochodów osobowych i dostawczych do 3,5 t, co daje 15,1% wzrostu w stosunku rok do roku. Warto podkreślić, że dla marki okazał się to najlepszy wynik kwietniowy licząc nieprzerwanie od roku 2004.

Natomiast w całym okresie liczonym od stycznia Opel znalazł nad Wisłą chętnych na 12 243 nowe pojazdy (+9,3%). A liderem popularności okazała się Astra, której sprzedaż wyniosła 4 576 sztuk. Notowania Astry na polskim rynku wzrosły w roku bieżącym już o prawie 40%. W kwietniu model ten był zresztą najczęściej wybieraną propozycją w segmencie osób prywatnych.

Na brak zainteresowania klientów nie mogą zresztą narzekać i samochody dostawcze Opla. Ich kwietniowa sprzedaż poszybowała aż o 77,4%. Po pierwszych czterech miesiącach roku marka sprzedała natomiast o 55,8% dostawczaków więcej niż w tym samym czasie rok temu.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane