/  / Opel patrzy z optymizmem

Opel patrzy z optymizmem

null
© Opel
null

Opel osiąga najlepsze wyniki sprzedaży na rynku europejskim od 2011 roku: ponad 1,1 miliona sprzedanych samochodów

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Opel – wraz z marką Vauxhall w Wielkiej Brytanii – osiągnął najlepsze wyniki sprzedaży od 4 lat. I to mimo wycofania się z rynku rosyjskiego. Według wstępnych danych w 2015 roku firma dostarczyła klientom ponad 1,1 mln pojazdów, czyli o ponad 35 000 egzemplarzy więcej niż rok wcześniej. Wzrost wyniósł zatem 3,3% i był nieco wyższy od analogicznego wskaźnika dla całego rynku na Starym Kontynencie.

Udział Opla w europejskim moto-rynku rośnie już trzeci rok z rzędu, do około 5,8%. Marka spod znaku błyskawicy odnotowała także najlepsze wyniki sprzedaży i najwyższy udział od 2011 roku.

"2015 był najlepszym rokiem dla firmy Opel od 2011 roku dzięki naszej ofensywie produktowej. Sprzedaliśmy więcej pojazdów i zwiększyliśmy udział w rynku. Sądzimy, że w 2016 roku uda nam się kontynuować te sukcesy - powiedział Peter Christian Kuspert, wiceprezes ds. sprzedaży i obsługi posprzedażnej Grupy Opel.

"Powody do optymizmu daje nam między innymi nowy Opel Astra. Mimo że na większości europejskich rynków model ten pojawił się u dealerów dopiero w listopadzie, to klienci złożyli na niego już ponad 80 000 zamówień. Wiele spodziewamy się także po wersji Sports Tourer, której produkcja rozpocznie się wiosną - zapowiada Kuspert.

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Opel najlepiej od 11 lat

Wśród poszczególnych modeli osobowych najlepsze wyniki w porównaniu z poprzednim rokiem osiągnęła Mokka – liczba sprzedanych egzemplarzy wzrosła o 16%. W przypadku Corsy wzrost rejestracji to około 6%.

Na uwagę zasługuje fakt, że w minionym roku Opel i Vauxhall sprzedały łącznie ponad 100 000 pojazdów użytkowych, co stanowi wzrost o 24% – przy 9-procentowej dynamice wzrostu dla całego rynku.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane