/  / Opel obcina produkcję w Niemczech

Opel obcina produkcję w Niemczech

null
© Opel
null

Do końca roku Adam Opel AG zamierza wprowadzić w swoich niemieckich zakładach produkcyjnych co najmniej kilkanaście dni pracy w ograniczonym wymiarze godzinowym.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Do końca tego roku – z powodu umiarkowanego wzrostu sprzedaży w Europie oraz wcześniejszej decyzji firmy co do wycofania się z rynku rosyjskiego – Adam Opel AG zamierza wprowadzić w swoich niemieckich zakładach produkcyjnych w Eisenach oraz Russelsheim co najmniej kilkanaście dni pracy w ograniczonym wymiarze godzinowym. Ma to pomóc w redukcji zapasów samochodów już wyprodukowanych oraz związanych z tym kosztów magazynowych.

W całym roku 2015 firma z Russelsheim planowała sprzedać w Rosji ponad 80 000 nowych pojazdów. Dzięki wynikom generowanym na innych rynkach Opel tylko w pewnym stopniu jest w stanie zrównoważyć zaistniałą sytuację.

Dyrekcja firmy wierzy, że mimo wszystko Adam Opel AG również i w tym  roku utrzyma trend wzrostowy sprzedaży z dwóch ostatnich lat. W 2014 wolumen marki Opel/Vauxhall wyniósł około 1,076 mln egzemplarzy. W pierwszym kwartale roku bieżącego klientów znalazło łącznie 582 300 samochodów – czyli o około 18 400 sztuk więcej niż w analogicznym okresie 2014.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane