/  / Opel: Nowa inwestycja w Russelsheim

Opel: Nowa inwestycja w Russelsheim

null
© Opel
null

Dzięki inwestycji zrealizowanej właśnie w Centrum Projektowym Opla można będzie szybciej niż dotychczas realizować pomysły obejmujące pojazdy koncepcyjne.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W niemieckim Russelsheim dokonano otwarcia nowego centrum frezowania wysokoobrotowego, gdzie będą powstawać modele stylistyczne i samochody koncepcyjne. Opel zainwestował w nowoczesne frezarki oraz modernizację budynków łącznie 5 mln euro.

Frezowanie wysokoobrotowe pozwala znacznie skrócić czas pracy nad nowym pojazdem. Modele projektowe można wytwarzać w różnej skali, w relatywnie krótkich odstępach czasu, z pełnym uwzględnieniem proporcji i elementów stylistycznych. Skomputeryzowana pięcioosiowa frezarka pracuje w tempie do 60 metrów na minutę i może odwzorować najbardziej skomplikowane kształty, zachowując najwyższą jakość i precyzję.

W maszynie można obrabiać różne materiały – takie jak aluminium, pleksiglas i tworzywa sztuczne o różnym stopniu twardości.

Nowe centrum frezowania to kolejny etap zakrojonej na szeroką skalę ofensywy produktowej Opla, w ramach której w latach 2014-2018 na rynek ma zostać wprowadzonych 27 nowych modeli oraz 17 jednostek napędowych.

Następnym ważnym wydarzeniem będzie premiera nowej Astry na wrześniowym salonie motoryzacyjnym IAA Frankfurt 2015.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane