/  / Opel Mokka produkowany w Niemczech?

Opel Mokka produkowany w Niemczech?

dpa|
null
© Opel
null

Według informacji podanych przez dziennik FAZ, produkcja nowego modelu Opel Mokka mogłaby zostać przeniesiona z Korei Południowej do niemieckiego Eisenach. Jak na razie koncern zebrał na ten samochód około 55 000 zamówień od klientów.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Jak twierdzi niemiecki dziennik, aby zwiększyć tempo dostaw zamówionych egzemplarzy na rynek, szefostwo GM mogłoby zdecydować się na ulokowanie produkcji Mokki w Europie „przy najbliższej sposobności”.

Według FAZ, największe szanse na otrzymanie tego kontraktu ma fabryka Opla w niemieckim Eisenach, gdzie powstają egzemplarze Corsy, a niedługo również rozpocznie się montaż miejskiego modelu Adam.

Modelem spokrewnionym konstrukcyjnie z Oplem Mokką jest Chevrolet Trax, szykowany do przyszłorocznej premiery rynkowej w Europie.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane