/  / Opel idzie w ślady Toyoty

Opel idzie w ślady Toyoty

IBRM Samar|
null
null

Samochody z unijnym dofinansowaniem – grzmiały kilka tygodni temu nagłówki wielu gazet. Tyle, że wtedy dopłata do kredytu na zakup ekologicznego auta dotyczyła tylko Toyoty i Lexusa. Dziś niemal identyczną "dotację" oferuje także sieć dealerska producenta z Russelsheim.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Coraz lepsze wyniki sprzedaży i szansa na zajęcie trzeciego miejsca w rocznych rankingach rejestracji aut, zachęciły Opla do agresywnych działań marketingowych.  Wraz z polskim oddziałem Deutsche Banku przygotowano ofertę, na mocy której klienci mogą skorzystać z unijnego dofinansowania zakupu nowego lub używanego samochodu. Smaczku całej sprawie dodaje fakt, że o brąz Opel powalczy z Toyotą, która kilka tygodni temu, wspólnie z tym samym bankiem, zaproponowała klientom …niemal identyczną ofertę.  

Klienci Opla, tak samo jak wcześniej nabywcy Toyot i Lexusów, mogą liczyć na „dotację” do 9 proc. wartości kredytu udzielanego na zakup auta przez Deutsche Bank. Kredyt jest skierowany do małych i średnich przedsiębiorstw. Może z niego skorzystać zarówno osoba prowadząca działalność gospodarczą, jak również firma zatrudniająca maksymalnie do 250 osób. Roczne obroty przedsiębiorstwa nie mogą przekraczać kwoty 50 mln EUR. Z oferty może skorzystać firma, która wymienia samochód dowolnej marki na Opla. Pod warunkiem, że nowe auto będzie miało poziom emisji CO2, o co najmniej 20 proc. niższy od poprzednio użytkowanego modelu. Dofinansowaniem objęte zostały wszystkie modele Opla. Co ważne, nabywca musi sprzedać lub zezłomować stary samochód firmowy.

Na jakie efekty liczy Opel? – Mamy bardzo szeroką ofertę samochodów spełniających rygorystyczne wymogi najnowszych norm poziomu emisji spalin. Wprowadzenie przez naszych dealerów oferty kredytu z dofinansowaniem Deutsche Banku ma na celu ułatwienie klientom biznesowym wymiany swojego dotychczasowego parku na najnowsze samochody, stosujące oszczędne technologie o niskiej emisji spalin /…/. Oczekujemy, że wprowadzenie możliwości skorzystania z takiego kredytu jeszcze bardziej uatrakcyjni naszą ofertę flotową oraz ułatwi klientom dostęp do tego programu dofinansowania - podkreśla Wojciech Osoś, dyrektor PR General Motors Poland.

Nie ujawnia on jednak ile samochodów Opel chciałby sprzedać w ramach tego programu, ani jaka jest kwota przeznaczona przez DB na udzielanie kredytów z unijnym dofinansowaniem. Wcześniej przedstawiciele banku informowali, że na cele związane z emisją dwutlenku węgla pozyskali z funduszów unijnych 40 mln EUR. Część tej kwoty została przeznaczona na dofinansowanie kredytów na zakup ekologicznych Toyot i Lexusów. Nie ujawniono jednak wtedy, o jaką kwotę chodzi. Nie wiadomo także czy dziś Opel chce skorzystać dokładnie tej samej puli, co japońscy rywale. I jak jest ona duża. Wojciech Osoś odmówił komentarza w tej sprawie, a do chwili publikacji materiału nie nadeszła odpowiedź z Deutsche Banku.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane