/  / Opel chwali się wynikami sprzedaży

Opel chwali się wynikami sprzedaży

null
© Opel
null

Polski importer samochodów spod znaku błyskawicy podkreśla, że wyniki osiągnięte w maju okazały się najlepsze dla omawianego miesiąca na przestrzeni 16 lat.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Majowa sprzedaż Opla na polskim rynku wyniosła 3 215 samochodów osobowych i dostawczych do 3,5t. Osiągnięty rezultat przekłada się na 31,8% wzrostu w porównaniu do tego samego miesiąca rok wcześniej. Taki wynik dał Oplowi trzecie miejsce wśród najpopularniejszych marek na polskim rynku. Dla firmy był to zarazem najlepszy maj od 16 lat – czyli od roku 2000.

Łączna sprzedaż Opla od stycznia wyniosła natomiast 15 458 egzemplarzy (+13,3%). A liderem popularności wśród poszczególnych modeli okazała się Astra, której wolumen wyniósł aż 5 831 sztuk. Sprzedaż kompaktowego Opla na polskim rynku wzrosła w roku bieżącym już o ponad 41%.

Jako ciekawostkę warto zaznaczyć, że według danych majowych Astra była najczęściej wybieranym modelem w segmencie klientów indywidualnych.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane