/  / Opel buduje centrum silników przyszłości

Opel buduje centrum silników przyszłości

Opel|(2014-07-17 09:25)
null
© Opel
null

Opel rozpoczyna wielki projekt budowy w siedzibie głównej w Russelsheim. Firma przeznaczy 210 milionów EUR na budowę kompleksu budynków w południowo-zachodniej części Międzynarodowego Centrum Rozwoju Technicznego Russelsheim (ITDC).

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W roku 2017 w budynkach o łącznej powierzchni 36 000 metrów kwadratowych rozpoczną pracę inżynierowie i technicy, którzy będą opracowywać układy przeniesienia napędu przyszłości. W nowym centrum znajdą się 43 najnowocześniejsze stanowiska do prób silników.

Miejsce to jest częścią inżynieryjnej sieci organizacji GM Powertrain. Dzięki międzynarodowej synchronizacji metod testowania oraz oprogramowania wyniki można analizować i wdrażać w sposób optymalny.

Mówi Steven Kiefer, dyrektor oddziału GM Powertrain: "Dla nas Russelsheim jest centrum rozwoju małych i średnich silników benzynowych. Opieramy się na niemieckiej inżynierii połączonej z międzynarodową siecią, a w nowo wybudowanym obiekcie nasi eksperci będą mogli pracować w optymalnych warunkach".

Jak dodaje Kiefer: "W Russelsheim powstaną nowe generacje silników przeznaczonych na wszystkie rynki, na których działa GM. Nowe obiekty spełniają międzynarodowe standardy techniczne i zwiększają elastyczność, szybkość rozwoju oraz efektywność całej grupy".

Nowa inwestycja w niemieckim Russelsheim to wyraźny znak ofensywy silnikowej Opla. Do roku 2018 koncern wprowadzi na rynek 27 nowych modeli oraz 17 nowych silników. Dzięki odświeżonej gamie produktowej udział w rynku europejskim ma znacząco wzrosnąć, osiągając w roku 2022 prognozowaną wartość około 8%.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane