/  / Opel atakuje

RYNEK | Opel atakuje

null
© Opel
null

Opel nadal utrzymuje wysokie tempo wzrostu. W pierwszym kwartale sprzedaż marki na polskim rynku podskoczyła o ponad 24%.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W marcu sprzedaż Opla na polskim rynku wyniosła łącznie 3 070 samochodów osobowych i dostawczych do 3,5 t. To daje prawie 25% wzrostu w porównaniu do tego samego miesiąca rok wcześniej. Natomiast licząc sumarycznie po pierwszych trzech miesiącach, Opel wypracował wynik na poziomie 8 579 egzemplarzy, co stanowi wzrost o ponad 24%.

"Priorytetem dla nas w pierwszych miesiącach tego roku było utrzymanie wysokiego tempa wzrostu marki Opel na polskim rynku - podkreśla Wojciech Mieczkowski, dyrektor generalny General Motors Poland. "Cel ten został w pełni zrealizowany. Potwierdza to ponad 24-procentowy wzrost sprzedaży".

Lider sprzedaży marki to Opel Corsa – 2 776 sztuk. Na drugim miejscu podium uplasowała się Astra z wynikiem 2 423 egzemplarze, natomiast trzecia jest Mokka, której wolumen to 1 248 sztuk.

Również samochody dostawcze Opla cieszyły się powodzeniem – ich sprzedaż wzrosła w pierwszym kwartale o ponad 47%.

"W najbliższych miesiącach będziemy kontynuować ofensywę produktową. Właśnie wprowadzamy na polski rynek kolejne wersje naszych samochodów miejskich: sportowe Corsę OPC i Adama S oraz minicrossovera Adam Rocks. Ponadto od kwietnia zaoferujemy bardzo atrakcyjne warunki zakupu modelu Astra w wersjach Active oraz Energy, a także wprowadzimy nową ofertę leasingu - zapowiada Mieczkowski.

Kolejna tegoroczna nowość to Opel Karl – czyli najmniejszy w gamie marki samochód miejski. Karl pojawi się w polskich salonach sprzedaży już w czerwcu.

Druga połowa roku to natomiast premiera rynkowa systemu Opel OnStar, a także piątej generacji kompaktowego bestsellera marki – Opla Astry.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane