/  / Odrabianie strat

Odrabianie strat

null
© Nissan
null

Pogrążony w kryzysie motorynek nowych samochodów osobowych w Hiszpanii notuje kolejne wzrosty. W sierpniu rejestracje zwiększyły się o prawie 14%.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W sierpniu rynek nowych samochodów osobowych w Hiszpanii wykazał wynik na poziomie nieco ponad 45 350 egzemplarzy. To wynik lepszy od tego sprzed roku o 13,7%. Hiszpańscy klienci znów chętniej kupują samochody, jednak należy pamiętać, że dużą zachętą są premie w wysokości łącznie 2 000 euro, jakie osoby prywatne mogą zyskać przy jednoczesnym oddaniu na złom starego samochodu.

Znana firma analityczna IHS Automotive szacuje, że na koniec roku bieżącego na hiszpańskie drugi wyjedzie łącznie około 830 000 nowych samochodów osobowych. Taki wynik oznaczałby wzrost o około 13% względem wolumenu na rok 2013. Tymczasem w okresie styczeń-sierpień roku bieżącego rejestracje na Półwyspie Iberyjskim zbliżyły się do poziomu łącznie 583 700 egzemplarzy (+16,4%).
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane