/  / Wyraźne odbicie Renault w Europie

Wyraźne odbicie Renault w Europie

null
© Renault
null

W roku ubiegłym na rynek europejski przypadło ponad 57% samochodów całej Grupy Renault, jakie koncern sprzedał na świecie. Do oferty dołączają kolejne nowości – takie jak np. Renault Talisman oraz Megane IV.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W minionym roku Grupa Renault osiągnęła na świecie sprzedaż nowych pojazdów na poziomie prawie 2 802 000 egzemplarzy. Taki wynik przekłada się na wzrost wolumenu o dynamice 3,3%.

Na Stary Kontynent przypadł z powyższego udział około 57%. Koncern ma w Europie powody do radości. Sprzedaż Grupy Renault – łącznie z rynkiem francuskim – przekroczyła bowiem pułap 1 600 000 egzemplarzy, co stanowi wzrost aż o 10,2%.

Co warto podkreślić, Renault zajmuje w Europie pozycję lidera rynku pojazdów elektrycznych, a także – po raz osiemnasty z rzędu – lidera segmentu samochodów dostawczych.

Pomogły nowości
Na markę Renault przypadły w roku ubiegłym wyniki sprzedaży przekraczające 2,17 mln egzemplarzy (+2,4%). Z kolei Dacia może pochwalić się najlepszym rezultatem w historii – 551 000 sztuk (+7,7%).

W rankingu popularności dla poszczególnych modeli pierwsze skrzypce gra oczywiście Clio – z wynikiem powyżej 372 000 egzemplarzy. Na dalszych miejscach podium wylądował natomiast Duster (331 200 sztuk wliczając auta firmowane logiem marki Renault) oraz Sandero (326 700 sztuk wliczając auta ze znaczkiem Renault).

W porównaniu z wynikami za rok 2014 Grupa Renault poprawiła swoją sprzedaż na świecie o nieco ponad 89 000 samochodów. To mniej więcej tyle samo, ile łącznie wygenerowały ubiegłoroczne nowości modelowe – takie jak Renault Espace i Kadjar. A także Kwid, który jako mały crossover bardzo udanie zadebiutował na rynku w Indiach.

Wśród tegorocznych premier, które trafią do europejskich salonów marki Renault w Europie – a więc również i w Polsce, można wymienić model Talisman, kolejną generację Megane (hatchback i kombi), jak również nowe wcielenie Scenica.


AUTOR: RAFAŁ ŻAGLEWSKI
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane