/  / Numer 1 w użytkowych

Numer 1 w użytkowych

null
© Ford
null

We wrześniu Ford zajął pierwsze miejsce na rynku wśród europejskich producentów aut użytkowych. Stało się tak po raz pierwszy od roku 2009.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Wyniki sprzedaży i udziału w rynku samochodów użytkowych Forda osiągnęły we wrześniu rekordowy poziom licząc nieprzerwanie od 1993 roku. Dzięki temu Ford po raz pierwszy od 2009 roku zajął pozycję lidera wśród europejskich producentów pojazdów użytkowych.

Sprzedaż Forda przekroczyła we wrześniu pułap 28 200 egzemplarzy, co stanowi wzrost aż o 42% w stosunku do analogicznego miesiąca rok wcześniej. Z kolei udział w rynku aut użytkowych producenta wzrósł o 3,3 do 14,9%.

Rodzina produktowa Forda Transit, obejmująca modele Transit, Transit Custom, Transit Connect oraz Transit Courier, zanotowała najwyższy wynik sprzedaży miesięcznej w historii od 1993 roku. Doskonałe wyniki uzyskał również Ranger, który sprzedał się w liczbie 2 800 egzemplarzy. To dwukrotnie lepszy wynik niż we wrześniu ubiegłego roku oraz najlepszy rezultat od czasu debiutu omawianego modelu w 1993 roku.

Od początku roku Ford sprzedał już łącznie na rynku europejskim około 15 000 egzemplarzy Rangera (+36%).

W okresie od stycznia do końca września z salonów Forda wyjechało na europejskie drogi łącznie ponad 165 000 aut użytkowych, co stanowi wzrost o 16,7% w stosunku rok do roku. Udział rynkowy firmy wzrósł o 0,9 do 11,3% (najlepszy wynik od 1997 roku).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane