/  / Numer 1 w Europie

Numer 1 w Europie

null
© Skoda
null

We wrześniu to nie motorynek niemiecki, lecz brytyjski zajął pierwsze miejsce pod względem sprzedaży nowych samochodów osobowych w Europie. W sumie za salonów wyjechało prawie 426 000 aut.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Tradycyjnie dwa razy do roku – w marcu oraz właśnie we wrześniu – następuje w Wielkiej Brytanii wprowadzenie nowego wzoru tablic rejestracyjnych. Towarzyszy temu ogromny skok sprzedaży osobówek. Wzrost jest tak duży, że brytyjscy dealerzy sprzedają w tym czasie nawet więcej niż ich niemieccy koledzy po fachu.

Nie inaczej jest we wrześniu 2014. Salony dealerskie nad Tamizą opuściło prawie 425 900 nowych samochodów osobowych. To wynik wyższy od tego uzyskanego przed rokiem dokładnie o 5,6%, a jednocześnie najlepszy rezultat wrześniowy licząc nieprzerwanie od roku 2004.

Dla porównania, na rynku niemieckim rejestracje nowych osobówek wyniosły we wrześniu "tylko" 260 000 egzemplarzy (+5,2%). Warto jednak dodać, że w zestawieniu wyników sumarycznych to motobranża nad Renem może tradycyjnie pochwalić się najwyższą sprzedażą aut w Europie Zachodniej: w sumie sprzedano w ojczyźnie Golfa i Passata prawie 2 281 700 nowych samochodów wobec 1 958 200 sztuk, jakie w okresie od stycznia do końca września znalazły nabywców w Wielkiej Brytanii.


Autor: Rafał Żaglewski
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane