/  / Nowy zakład produkcyjny Faurecia w Polsce

Nowy zakład produkcyjny Faurecia w Polsce

Faurecia|
null
© Faurecia
null

Grupa Faurecia zdecydowała o budowie w Polsce kolejnego, dziesiątego już zakładu produkcyjnego. Będzie on związany z działalnością FIS (moduły wewnętrzne). W zakładzie będą powstawały elementy dekoracyjne z aluminium służące do wyposażania wnętrz pojazdów.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Budowa nowego zakładu w systemie greenfield została rozpoczęta w październiku 2012 roku w Legnickiej SSE w pobliżu działającego już od 2002 roku zakładu Grupy Faurecia.

Nowy zakład, którego uruchomienie planowane jest wiosną bieżącego roku, umocni wiodącą pozycję Faurecii na strategicznym rynku wyposażenia wnętrz pojazdów samochodowych.

Nowy obiekt będzie obejmował trójzmianowy system produkcyjny z tłocznią, wtryskarnią, szlifiernią i montażownią. Produkcja rozpocznie się od elementów dekoracyjnych dla aut Mercedesa Klasy C nowej generacji.

Docelowo zakład o powierzchni 13 600 m2 będzie zatrudniał 570 osób (w 2016 roku).

Planowane zatrudnienie na rok 2013 wynosi około 200 osób.

W dziewięciu zlokalizowanych w Polsce fabrykach Faurecii, w jednym centrum R&D oraz w Środkowoeuropejskim Centrum Finansowo-Księgowym pracuje w sumie ponad 6 300 osób.
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane