/  / Nowy Transporter T6 także z Polski

Nowy Transporter T6 także z Polski

null
© Volkswagen
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Volkswagen Transporter T6 będzie produkowany w fabrykach koncernu w Hanowerze, a także – w Poznaniu. W piątek linię montażową polskiej fabryki opuścił ostatni Transporter T5.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Volkswagen Poznań zainwestował kwotę ponad 38 milionów euro w ramach przygotowań do produkcji nowych modeli – Volkswagena Caddy 4 oraz Transportera T6. W tym roku fabrykę w Wielkopolsce opuścić ma ponad 12 000 sztuk nowego Transportera.

Tak jak dotychczas, modele serii T są dostępne w trzech zasadniczych wersjach – jako pojazdy użytkowe (furgon, model z zabudową skrzyniową, z podwójną kabiną oraz jako kombi), w wersji osobowej do użytku służbowego oraz prywatnego (Multivan i Caravelle) oraz jako samochód rekreacyjny (California). Modele te można dopasować do konkretnych potrzeb, wybierając jedną z dwóch wersji różniących się rozstawem osi lub jedną z trzech o różnej wysokości nadwozia.

Jeśli dodać do tego jeszcze bogatą gamę silnikową, wówczas okaże się, że nowy Volkswagen serii T jest dostępny w ponad 500 odmianach do wyboru.

Volkswagen Poznań zatrudnia obecnie ponad 7 000 pracowników w trzech zakładach produkcyjnych. Czwartym będzie fabryka budowana we Wrześni (zatrudnienie znajdzie tam nawet 3 000 osób).

Poznańska fabryka to jedyny obiekt na świecie, gdzie powstają egzemplarze VW Caddy oraz Caddy Maxi.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane