/  / Nowy SUV z Russelsheim

Nowy SUV z Russelsheim

null
© Opel
null

Jak zapowiadają szefowie General Motors, w niemieckiej fabryce Russelsheim wprowadzony zostanie do produkcji model segmentu SUV. Będzie to – obok limuzyny Insignia – drugi flagowiec w gamie tej marki.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Mary Barra – dyrektor generalny General Motors – zapowiedziała realizację znaczących inwestycji koncernu w Europie. Potwierdzono oficjalnie, że do końca dekady w zakładach w Russelsheim będzie produkowany nowy model. "Ten SUV będzie drugim modelem flagowym marki obok modelu Insignia - powiedziała Barra.

Jak zapowiedziano w marcu tego roku, w fabryce Opla w Russelsheim zostanie zainwestowane około 245 milionów euro. Ponadto, Barra ogłosiła kolejne inwestycje o wartości ponad pół miliarda euro w zakłady wytwarzające silniki i przekładnie w Russelsheim, Kaiserslautern oraz w Tychach.

"Marka Opel ma ogromne znaczenie strategiczne dla GM. Ofensywa produktów obejmująca 27 nowych modeli i 17 nowych silników miała bardzo udany początek. Dodatkowe inwestycje pomogą marce ponownie zabłysnąć i wzmocnić naszą pozycję w Europie. To wyraźny sygnał zaangażowania GM w rozwój Opla w Niemczech i w pozostałych krajach Europy - podkreśla Barra.

Jak zapowiada tymczasem dyrektor generalny Grupy Opel Karl-Thomas Neumann, od połowy przyszłego roku w zakładzie w Eisenach dojdzie jeszcze trzecia zmiana. "To dobre wieści dla zakładu w Eisenach, ponieważ obserwujemy ogromny popyt na modele Adam i nową Corsę".

Na chwilę obecną zebrano na nową Corsę około 45 000 zamówień – złożonych przez klientów jeszcze przed oficjalnym wprowadzeniem tego samochodu na rynek.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane