/  / Nowy rekord sprzedaży Skoda Auto

Nowy rekord sprzedaży Skoda Auto

Skoda|
null
© Skoda
null

W roku kalendarzowym 2012 Skoda zwiększyła liczbę samochodów dostarczonych klientom na świecie o 6,8%, notując wynik na poziomie łącznie około 939 200 egzemplarzy.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Uzyskany wzrost stanowi kontynuację wcześniejszego trendu sprzedaży Skoda Auto: przypomnijmy, że w roku 2011 wolumen dostaw czeskiego producenta zwiększył się w stosunku rocznym o około 15%.

Z wynikiem łącznie 409 600 egzemplarzy, najchętniej kupowanym przez klientów Skody modelem w gamie była zdecydowanie Octavia (+5,8%). Dodajmy, że w tym roku firma wprowadza na rynek europejski Octavię po zmianach generacyjnych (na zdjęciu). Obok wersji limuzyna, która do sprzedaży wchodzi jako pierwsza, kilka miesięcy potem dołączy kombi oraz odmiana RS.

Takie nowości szykuje Skoda w roku 2013

W samym tylko grudniu ubiegłego roku dostawy Skoda Auto na świecie osiągnęły poziom około 66 200 egzemplarzy (+6%).

Według danych IBRM Samar, Skoda po raz kolejny zajęła pierwsze miejsce na polskim rynku, notując w roku ubiegłym wynik na poziomie ponad 32 000 rejestracji nowych samochodów osobowych.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane