/  / Nowy olej silnikowy spod znaku muszelki

Nowy olej silnikowy spod znaku muszelki

Shell|
null
nullnull

Oleje Shell Helix Ultra wyprodukowane na bazie gazu ziemnego przy wykorzystaniu opatentowanej Technologii Shell PurePlus to najnowsza propozycja koncernu Shell w gamie olejów silnikowych Shell Helix stosowanych do samochodów osobowych.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Shell opracował całkowicie nowy sposób produkcji syntetycznych olejów bazowych, wytwarzanych z gazu ziemnego z zastosowaniem opatentowanej Technologii Shell PurePlus. Ten klarowny olej bazowy, praktycznie pozbawiony wszelkich zanieczyszczeń znajdujących się w ropie naftowej, pozwala wytwarzać lepsze środki smarne.

Zdaniem Shella, wyprodukowane w Technologii Shell PurePlus oleje bazowe mają lepszą lepkoścć, niższy współczynnik tarcia oraz mniejszą lotność w porównaniu z tradycyjnymi olejami bazowymi grupy II i grupy III. Zastosowane w Shell Helix Ultra połączenie Technologii Shell PurePlus z Technologią Aktywnego Oczyszczania (Active Cleansing) pozwala zapewnić wyższy poziom oczyszczania i ochrony. Oprócz ulepszonego oczyszczania, Shell Helix Ultra zapewnia lepszą ochronę przed zużyciem i korozją, co pomaga przedłużyć żywotność silnika oraz zmniejszyć koszty utrzymania samochodu.

„Shell Helix Ultra jest aktualnie naszym najbardziej zaawansowanym technologicznie olejem silnikowym” – mówi Łukasz Radzymiński, Dyrektor Sprzedaży Shell Polska – „Spełnia on wymagania najnowszych specyfikacji branżowych i uzyskał atesty wiodących producentów silników i pojazdów na całym świecie. Co więcej, produkt ten jest szeroko stosowany jako olej do fabrycznego zalewania silników przez producentów pojazdów, w tym przez Ferrari.”

Obecnie linia olejów silnikowych do wielopaliwowych silników samochodów osobowych zawiera oleje mineralne Shell Helix HX5, oleje Shell Helix HX6 i Shell Helix HX7 wyprodukowane z zastosowaniem technologii syntetycznej, w pełni syntetyczny olej Shell Helix HX8 Synthetic oraz najlepszy w gamie Shell Helix Ultra. Wszystkie etykiety na opakowaniach olejów Shell Helix zostały przeprojektowane tak, by umożliwić łatwiejszą i szybszą identyfikację produktów. Informacje takie jak klasa lepkości oraz stabilność paliw są teraz bardziej widoczne, co umożliwia kierowcy wybór oleju, który najlepiej odpowiada wymaganiom silnika jego samochodu. Oprócz tego, na etykietach umieszczono kod QR, który umożliwia bezpośredni dostęp do informacji uzupełniających znajdujących się na stronach internetowych Shell. Dzięki temu kierowcy mogą dowiedzieć się więcej o danym oleju silnikowym.
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane