/  / Nowy Nissan X-Trail i Juke już w drodze

Nowy Nissan X-Trail i Juke już w drodze

null
© Nissan
null

Nissan należy do marek, które aktualnie notują na rynku niemieckim bardzo dynamiczny wzrost sprzedaży. W salonach jest już nowy Nissan Qashqai, a w "blokach startowych" czekają kolejni debiutanci.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W maju rejestracje nowych samochodów osobowych marki Nissan na rynku niemieckim zwiększyły się aż o 36,6% w stosunku rocznym, przekraczając poziom 4 680 egzemplarzy. To dla firmy absolutny rekord, jeśli nie uwzględnimy sytuacji, jaka miała miejsce na niemieckim motorynku kilka lat temu w związku z obowiązywaniem nad Renem systemu dopłat wrakowych.

Jednocześnie wynik majowy stanowi kontynuację rosnącego trendu w sprzedaży samochodów marki Nissan, jaki utrzymuje się już nieprzerwanie od dziewięciu miesięcy.

Dynamika wzrostu sprzedaży Nissana jest tym bardziej godna uwagi, jeśli dodamy, że cały rynek samochodów osobowych w Niemczech odnotował w maju wzrost rzędu "tylko" 5,2% (274 800 egzemplarzy).

Również licząc od początku bieżącego roku Nissan rośnie szybkiej niż cały rynek niemiecki, który poprawił notowania o 3,4%. Japońska marka uzyskała nad Renem prawie 26 600 rejestracji samochodów osobowych, co w porównaniu z okresem styczeń-maj 2013 daje wzrost o dynamice 26,3%.

Dodajmy, że tylko jedna marka osiągnęła w Niemczech wyższy niż Nissan wzrost procentowy sprzedaży.

Generalny importer liczy na to, że w nadchodzących miesiącach sprzedaż napędzać będą kolejne nowości modelowe, do których należy Nissan Juke po liftingu, zupełnie nowy X-Trail oraz kompaktowy hatchback o nazwie Pulsar.


Autor: Rafał Żaglewski
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane