/  / Nowy magazyn Volkswagen Group Polska

Nowy magazyn Volkswagen Group Polska

VGP|
null
© VGP
null

Firma Volkswagen Group Polska podpisała umowę dotyczącą budowy nowoczesnego centrum logistycznego o powierzchni 30 000 m2. Będzie to pod względem powierzchni druga inwestycja w Wielkopolsce i siódma w Polsce.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
"Cieszymy się niezmiernie z tej inwestycji. Nowe centrum logistyczne będzie większe od obecnej przestrzeni magazynowej o 6 000 m2, co gwarantuje nam zdecydowanie wyższą produktywność i znaczący wzrost efektywności procesu logistycznego - podkreśla Ralf Jochen Berckhan, prezes zarządu VW Group Polska.

Nowe centrum logistyczne spowoduje również wzrost jakości świadczonych usług oraz możliwość ich poszerzenia. Stanislav Pekar, dyrektor ds. obsługi posprzedażnej w VW Group Polska wyjaśnia: "Przygotowujemy się do wprowadzenia tzw. usługi SDD (Same Day Delivery), polegającej na realizacji zamówienia dealera w dniu, w którym ją zleca. Volkswagen Group Polska będzie tym samym prawdopodobnie pierwszą firmą w Polsce świadczącą tę usługę dla tak szerokiego grona odbiorców".

Piotr Cegieła, dyrektor logistyki w Volkswagen Group Polska podkreśla: "Nowy magazyn odznaczać się będzie wysokim stopniem automatyzacji w zakresie rozwiązań dla transportu wewnątrzmagazynowego oraz składowania. Wśród nowoczesnego wyposażenia wyróżnić możemy m.in. przenośniki rolkowe czy regały automatyczne. Nowa infrastruktura znacznie podwyższy komfort pracy, również w kontekście dostępnego zaplecza socjalnego. Budynek będzie w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych".

Z myślą i w trosce o środowisko nowe centrum zostanie wybudowane w oparciu o nowoczesne rozwiązania technologiczne gwarantujące m.in. duży dopływ naturalnego oświetlenia dziennego (okna będą stanowić 4% powierzchni dachu i 13% powierzchni ścian), zachowanie temperatury 17 stopni C w obiekcie dzięki nowoczesnym rozwiązaniom izolacyjnym.

Deweloper zobowiązany jest dostarczyć budynek zgodny z certyfikacją BREEAM, świadczącą o najwyższych standardach ekologicznych.

Nowy obiekt zostanie wybudowany w miejscowości Komorniki, w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A2 łączącej Poznań ze Świeckiem, co pozwoli również w znaczący sposób obniżyć natężenie ruchu ciężarówek w centrum Poznania.

Uruchomienie inwestycji planowane jest na pierwszy kwartał 2015 roku. W przyszłości VW Group Polska planuje także rozbudowę nowego centrum logistycznego.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane