/  / Nowy klient wałbrzyskiej Toyoty

Nowy klient wałbrzyskiej Toyoty

TMMP|
null
© TMMP
null

Fabryka Toyoty w Wałbrzychu rozpoczęła dostawy komponentów dla indyjskiego producenta skrzyń biegów, Toyota Kirloskar Auto Parts. To drugi, po fabryce w RPA klient zakładu spoza Europy, a w sumie ósmy odbiorca podzespołów z Wałbrzycha.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Ceremonią potwierdzenia jakości, która odbyła się pod koniec września, oficjalnie rozpoczęto współpracę z nowym klientem. Na jego potrzeby pracować będzie hala kuźni. Aby to umożliwić, dział produkcji musiał opracować najbardziej optymalną metodę zmiany ustawień maszyn tak, aby na jednej linii produkcyjnej po tzw. przezbrojeniu można było wytwarzać zarówno obecnie produkowane części, jak i detale dla nowego odbiorcy.

"Po modyfikacji procesów całą linię produkcyjną można przezbroić w ciągu 4 minut, co stanowi jeden z najlepszych wyników na świecie - zapewnia Michał Romanowski z działu logistyki wałbrzyskiej Toyoty.

Na potrzeby indyjskiego producenta skrzyń biegów produkowanych będzie ponad 11 000 odkuwek kół zębatych i tulei dzienne. Składane w Indiach skrzynie będą docelowo montowane w modelach Toyota Etios (sedan segmentu B) i Toyota Livia (5-drzwiowy hatchback), wytwarzanych przez fabryki Toyoty w Indiach, Indonezji i Brazylii.

Modele te przeznaczone są na szybko rozwijające się rynki wymienionych krajów oraz RPA, gdzie auta w tego typu są bardzo popularne.

Współpraca z indyjską fabryką Toyoty ma już kilkuletnią tradycję. Od 2010 r. inżynierowie z obu zakładów wymieniają się doświadczeniami w zakresie systemów produkcyjnych. W 2011 fabryka w Wałbrzychu przekazała część maszyn już nie wykorzystywanych w procesie produkcyjnym na potrzeby nowej hali skrzyń biegów obecnego klienta.

Poszukiwanie nowych odbiorców na wałbrzyskie produkty jest realizacją strategii firmy, mającej zapewnić zwiększenie i ustabilizowanie zamówień, a tym samym zmniejszyć wahania produkcji. "W lutym uruchomiliśmy produkcję skrzyń biegów dla Lotusa, a obecnie produkcję odkuwek do TKAP. Te dwa wydarzenia świadczą o tym, że, nie ustajemy w wysiłkach, aby szukać nowych biznesowych perspektyw dla wałbrzyskiej Toyoty - powiedział prezes fabryki Carl Klemm.

Wałbrzyska fabryka Toyoty produkuje skrzynie manualne i półautomatyczne pięciobiegowe, skrzynie manualne sześciobiegowe montowane w europejskich modelach osobowych Toyoty oraz 1-litrowe silniki, w które wyposażone są najmniejsze modele Aygo i Yaris. Sześciobiegowe skrzynie montowane są również w roadsterach Elise oraz Elise S znanego brytyjskiego producenta samochodów sportowych, firmy Lotus.

Ponadto, fabryka w Wałbrzychu dostarcza wały korbowe i korbowody do silników montowanych w drugiej fabryce Toyoty w Polsce, zlokalizowanej w Jelczu-Laskowicach oraz w zakładzie w Wielkiej Brytanii, a od września 2012 również odkuwki kół zębatych i tulei na potrzeby indyjskiej fabryki Toyoty.

Roczna zdolność produkcyjna zakładu wynosi ponad milion podzespołów.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane