/  / Nowy #1 w gamie Mercedesa to...

Nowy #1 w gamie Mercedesa to...

null
© Mercedes-Benz
null

Mercedes GLC awansował w październiku jako nowy numer #1 w rankingu najpopularniejszych modeli marki na rynku w Polsce.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Od stycznia do października klienci marki Mercedes-Benz odebrali 7 367 samochodów osobowych spod znaku gwiazdy. To o 21,2% więcej niż przed rokiem. W październiku wzrost u Mercedesa okazał się jeszcze wyższy – 32,6% (821 pojazdów).

Październikowy skok notowań marki to m.in. efekt popularności nowego SUV-a – czyli GLC, który w ubiegłym miesiącu stał się najchętniej wybieranym modelem Mercedesa w Polsce (124 sztuki). Wyprzedził nawet w tych statystykach Klasę C, która uzyskała wynik na poziomie "tylko" 117 egzemplarzy.

Z kolei Klasa C pozostaje liderem jako najpopularniejszy model w gamie Mercedesa licząc łącznie od początku bieżącego roku. Zapewniła sobie wynik na poziomie 1 090 egzemplarzy.

Popularne pakiety gwarancyjne
Równocześnie rośnie popularność usług kredytowych i leasingowych Mercedes-Benz Bank, który finansuje zakup już blisko co drugiego sprzedanego w naszym kraju Mercedesa. Ponad połowa klientów korzysta zaś z oferty Mercedes-Benz Ubezpieczenia (56% sprzedaży),

Ze statystyk wynika ponadto, że blisko 70% klientów marki decyduje się na wybór "Pakietu gwarancyjnego", chroniącego przed kosztami nieoczekiwanych napraw po upływie gwarancji producenta.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane