/  / Nowości MAN na targach IAA 2016

Nowości MAN na targach IAA 2016

null
© MAN
null

Na tegorocznych targach pojazdów użytkowych w Hanowerze niemiecki koncern zaprezentuje nowe silniki, ciężarówki po faceliftingu, a także swoje pomysły na elektromobilność.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Zdaniem producenta, jego nowe silniki poprawiają wskaźniki zużycia paliwa zapewniając lepsze osiągi i dynamikę jazdy, a także większą niezawodność. - W modelach nowej generacji silnik D38 dysponuje mocą do 640 KM i osiąga moment obrotowy do 3000 Nm już przy niskiej prędkości obrotowej. Z kolei nowy silnik D26, zoptymalizowany dla zastosowań flotowych, oferuje moc w zakresie od 420 do 500 KM przy jednocześnie niskim ciężarze i małym zużyciu paliwa. W połączeniu z nowymi wersjami skrzyń biegów MAN TipMatic z odpowiednio dopasowanymi programami jazdy w zależności od zastosowania, pojazdy MAN oferują niezwykle wydajne, oszczędne i przyjazne środowisku układy napędowe – twierdzi producent w komunikacie prasowym.

Oprócz tego MAN przedstawi najnowszą wersję konceptu EfficientLine, który „w jednym pojeździe łączy wszystkie techniczne i aerodynamiczne środki poprawiające efektywność paliwową”. Ponadto niemiecki koncern zaprezentuje na targach IAA 2016 pojazdy serii TG po face liftingu. - Na zewnątrz na pierwszy plan wybija się dumnie symbol MAN, czyli lew. Pojazdy TGX i TGS zostaną wyposażone w nowo zaprojektowane, dynamiczne wloty powietrza chłodzącego – informuje producent. Zmianie ma też ulec wygląd kabiny kierowcy. Gdyby tego było mało, ciężarówki zostaną wyposażone w nowy system multimedialny, automatyczny system włączania świateł oraz czujnik deszczu.

W Hanowerze MAN ujawni również swoje nowe pomysły na zwiększenie efektywności usług logistycznych oraz rozwiązania z zakresu elektromobilności.

Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane