/  / Nowe Volvo, więcej miejsc pracy

Nowe Volvo, więcej miejsc pracy

Volvo|
null
© Volvo Cars
null

Volvo zamierza uruchomić w fabryce Torslanda dodatkową, trzecią zmianę oraz zatrudni około 1 300 pracowników. Ma to związek z planami rozpoczęcia w Szwecji produkcji nowego XC90.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Dzięki wprowadzeniu trzeciej zmiany Volvo Car Group utworzy około 1 300 miejsc pracy, a także odda do użytku zupełnie nową halę produkcyjną, dzięki której z taśmy fabryki Torslanda w Goteborgu będzie zjeżdżać 300 000 samochodów rocznie.
 
Całkowita liczba pracowników w szwedzkim zakładzie wzrośnie zatem aż o około 40% i wyniesie po zmianach 4 600 osób. Zwiększenie zatrudnienia planuje się na pierwszy kwartał 2015, co ma związek przede wszystkim z rozpoczęciem produkcji XC90 nowej generacji.

XC90 to pierwszy samochód Volvo zbudowany na platformie podwoziowej SPA, która będzie wytwarzana w fabryce w Goteborgu. Zarówno nowa platforma, jak i rozwój zakładu Torslanda to część szerszego programu inwestycji Volvo o wartości łącznie około 11 miliardów dolarów.

Aktualnie w szwedzkim zakładzie produkuje się sześć następujących modeli Volvo: S60, S80, V60, V70, XC70 oraz XC90.

Volvo celuje w rekord
W ciągu 9 miesięcy bieżącego roku sprzedaż samochodów Volvo wzrosła o 9,2%, podczas gdy prognoza wolumenu w całym bieżącym roku kalendarzowym to około 470 000 samochodów. Rezultat taki oznaczałby 10-proc. wzrost w stosunku do 2013, a jednocześnie najwyższą sprzedaż w historii szwedzkiej marki.

W związku z wejściem na rynek nowego XC90 oczekiwany jest również dalszy wzrost sprzedaży Volvo, co w rezultacie może wiązać się z potrzebą kolejnego zwiększenia produkcji w fabryce Torslanda. Takie prognozy sugerują, że w 2015 r. może paść zatem kolejny rekord, a liczba sprzedanych aut może po raz pierwszy przekroczyć poziom 500 000 pojazdów.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane