/  / Nowe silniki dla Alfy Romeo

Nowe silniki dla Alfy Romeo

null
© Alfa Romeo
null

Fabryka koncernu Fiat Chrysler Automobiles we włoskim Termoli otrzyma do produkcji dwa nowe modele silników. Będą to jednostki szykowane z myślą o ekspansji marki Alfa Romeo.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Pierwszy z nowych silników to dysponująca wysoką mocą jednostka 4-cylindrowa, opracowana dla włoskiej marki. Natomiast druga to 6-cylindrowiec, który powstał na bazie konstrukcji wykorzystanej w Ferrari.

W sumie moce produkcyjne zarezerwowane dla nowych modeli silników przekraczają 200 000 egzemplarzy rocznie. To powinno stanowić około 50% łącznego wolumenu marki Alfa Romeo, który prognozowany jest na rok 2018.

Cały projekt – uwzględniając prace projektowe i rozwojowe, jak również instalację nowych linii produkcyjnych w obiekcie Termoli – przekracza wartość 500 mln euro.

Według wiarygodnych źródeł, pierwsza nowość modelowa w ramach światowej ekspansji Alfy ujrzy światło dzienne najprawdopodobniej 24 czerwca.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane