/  / Nowe pojazdy DAF XF Euro 6 dla firmy Tobi

Nowe pojazdy DAF XF Euro 6 dla firmy Tobi

DAF Trucks Polska|
null
© DAF
nullnull

4 września nastąpiło uroczyste przekazanie dwóch ciągników siodłowych DAF XF Euro 6 w wersji Low Deck firmie Tobi z Bielska-Białej. Są to pierwsze "low-decki" dostarczone do Polski.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Ciągniki odebrał właściciel firmy Tomasz Wieczorek. Firma Tobi złożyła również pierwsze w Polsce zamówienie na podwozie FAR XF Euro 6.

Podwozie zgodnie z harmonogramem zostanie wyprodukowane na początku listopada bieżącego roku.

Kabiny obu odbieranych ciągników DAF XF Euro 6, jak i zamówionego podwozia, są wyprodukowane w wersji Space Cab i w kolorze Bright Orange. Pojazdy wyposażone są w silnik Paccar MX13 460 KM, 12-biegową zautomatyzowaną skrzynię biegów AS Tronic, reflektory LED, Truck Navigation Radio, blokadę nocną DAF Night Lock oraz hamulec silnikowy MX Engine Brake.

Firma Tobi powstała w 1997 r. i początkowo jej działalność opierała się na jednym samochodzie, który był prowadzony przez samego właściciela. Wraz z zwiększeniem rozwoju firmy i jej znacznych obrotów oraz ilości partnerów (firma posiada oddział w Szwecji i partnerów na Ukrainie, Wielkiej Brytanii, Niemczech) w 2006 r. powstała firma Tobi Sp. z o.o., która zajmuje się tą samą działalnością (profesjonalny transport i spedycja międzynarodowa) oraz serwisem samochodów ciężarowych, naczep, samochodów dostawczych i wulkanizacją wszystkich typów pojazdów.

Obecnie utworzono Grupę Tobi, w skład której wchodzą dwie spółki z o.o. oraz firma Tobi. Grupa oferuje coraz większy i zróżnicowany zakres usług nie tylko transportowych.

Wszystkie firmy z Grupy Tobi dysponują dobrze wyposażonym i skomputeryzowanym zapleczem technicznym, spedytorskim i administracyjnym, a swoim klientom oferują nowoczesny, ekologiczny i bezpieczny tabor samochodowy, który wymieniany jest co 3-4 lata.

Obecnie do floty firmy dołączyły dwa najnowsze pojazdy DAF XF Euro 6. Po dostarczeniu zamówionego podwozia DAF flota składać się będzie z 50 pojazdów.

Jak zapewnia właściciel firmy Tomasz Wieczorek, o wyborze DAF-ów zdecydowały względy ekonomiczne. "O ekonomii DAF-ów słyszałem wiele dobrego, jednakże wyniki testu pojazdu demonstracyjnego, który udostępniony został przez lokalnego dealera DAF, firmę WTC, przeszły nasze oczekiwania. Pojazd zużył średnio 22,3 litrów/100 km, co daje oszczędności o kilka litrów w porównaniu z obecnie użytkowanym taborem. Decyzja mogła być tylko jedna: zamawiamy - powiedział menadżer.
 
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane