/  / Nowe inwestycje Toyoty w Polsce za 650 milionów PLN

Nowe inwestycje Toyoty w Polsce za 650 milionów PLN

null
© Toyota
null

To już oficjalne. Toyota – w swoich zakładach w Wałbrzychu i Jelczu – uruchomi produkcję przekładni do napędów hybrydowych oraz nowoczesnych silników benzynowych.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Toyota Motor Europe ogłosiła dziś, że w 2018 roku rozpocznie produkcję przekładni do napędów hybrydowych w fabryce Toyota Motor Manufacturing Poland w Wałbrzychu. Kolejny projekt to natomiast montaż dwóch silników benzynowych (1.5 oraz 2.0) – w fabryce w Jelczu-Laskowicach.

Nakłady inwestycyjne obu projektów wyniosą około 650 milionów złotych – co zwiększy dotychczasowe zaangażowanie Toyoty w inwestycje produkcyjne w Polsce do kwoty przeszło 4 miliardów złotych.

Do Aurisa i C-HR
Przekładnia z Wałbrzycha będzie współpracowała z silnikiem o pojemności 1,8 l w zespole napędowym montowanym we wszystkich sprzedawanych w Europie hybrydowych wersjach Aurisa. Znajdzie też zastosowanie w modelu Toyota C-HR, którego produkcja seryjna ruszy z końcem bieżącego roku.

Dodatkowo w Wałbrzychu od 2018 roku uruchomi się funkcje badawcze, które poprzez testowanie materiałów będą wspomagać proces lokalizacji części do produkcji przekładni hybrydowych.

Do Yarisa i nie tylko
Tymczasem fabryka Toyoty w Jelczu-Laskowicach, która produkuje obecnie silniki Diesla o pojemności 1,4, 2,0 i 2,2 litra, doda do swojej oferty modelowej dwie jednostki benzynowe. Montaż pierwszej z nich – o pojemności 1,5 l – rozpocznie się już w lutym. A będzie ona instalowana w Yarisie.

Natomiast od roku 2019 w Jelczu-Laskowicach wystartuje produkcja zupełnie nowego 2-litrowego silnika benzynowego, który uzupełni asortyment jednostek Toyoty przeznaczonych do samochodów wytwarzanych w Europie w nadchodzących latach.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane