/  / Nowe auto co 3 lata? Produkty HRV mogą podbić rynek

Nowe auto co 3 lata? Produkty HRV mogą podbić rynek

infoWire.pl|
null
© Auto Trader
null

Chciałbyś mieć luksusowy samochód za 1 500 zł miesięcznie, a po trzech latach wymienić go na nowy? Dzięki produktom finansowym z wysoką wartością końcową – czyli w skrócie HRV – to możliwe.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
"Model sprzedaży produktów HRV pozwala mieć nowy samochód co kilka lat, zwykle co dwa lub trzy. W tym czasie mamy pewne ograniczenia w używaniu wziętego auta. Głównie dotyczą one liczby przejechanych kilometrów. W zależności od kraju jest to od 15 tys. do 30 000 km rocznie - mówi serwisowi infoWire.pl Marek Konieczny, prezes Związku Dealerów Samochodowych.

Po dwóch, trzech latach użytkowania auta możemy pojechać do dealera i wymienić je na nowe. Jeśli zdecydujemy się na pojazd w tym samym przedziale cenowym co poprzedni, nie będziemy musieli dopłacać. Jeżeli natomiast weźmiemy lepszy egzemplarz, wówczas nasze miesięczne raty oczywiście wzrosną.

"Przy samochodzie wartym 60–70 tys. zł raty nie przekraczają zwykle kilkuset złotych. W przypadku samochodów marek premium jest to zazwyczaj od 1 300 do 1 500 zł - tłumaczy Marek Konieczny.

Jaka jest przyszłość modelu sprzedaży produktów HRV na polskim rynku samochodowym? "Jako branża motoryzacyjna zakładamy, że model HRV-owy będzie się w Polsce coraz bardziej upowszechniał. Jeszcze dwa lata temu praktycznie on u nas nie istniał. Dzisiaj sprzedają w nim swoje samochody nie tylko marki premium, lecz także wolumenowe - stwierdza ekspert.


 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane