/  / Nowe auta znajdują klientów

Nowe auta znajdują klientów

null
© SMMT
null

We wrześniu utrzymał się trwający nieprzerwanie już od 25 miesięcy trend wzrostowy w sprzedaży nowych samochodów osobowych na rynku w Europie Zachodniej.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Jak wynika z raportu LMC Automotive, we wrześniu zarejestrowano w całej Europie Zachodniej prawie 1 314 000 nowych samochodów osobowych. Dzięki temu udało się poprawić wynik ubiegłoroczny aż o 9,4%, a co więcej – utrzymać trend wzrostowy, trwający nieprzerwanie już od 25 miesięcy.

Z kolei w ujęciu sumarycznym od początku stycznia na drogi Europy Zachodniej wyjechało łącznie prawie 10 026 000 nowych osobówek. Daje to wzrost o dynamice 8,6%.

W Niemczech – a więc na kluczowym motorynku w regionie – rejestracje wyniosły łącznie do końca września prawie 2 408 000 egzemplarzy (+5,5%). Mocno trzyma się Wielka Brytania, która może pochwalić się rezultatem na poziomie blisko 2 100 000 sztuk (+7,1%).
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane