/  / Nowa ustawa recyklingowa a dealerzy

Nowa ustawa recyklingowa a dealerzy

null
null

Co zmienia nowa ustawa recyklingowa? Do 21 stycznia dealerzy muszą podpisać umowę o sieci zbierania pojazdów.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
1 stycznia 2016 roku w życie weszła nowelizacja ustawy recyklingowej. Znosi ona obowiązek odprowadzania opłaty recyklingowej w wysokości 500 zł od każdego sprowadzonego pojazdu. W jej miejsce pojawia się nowy obowiązek ustawowy. Zgodnie z zawartymi w nowelizacji zapisami i interpretacjami większości prawników – każdy dealer, który ma wpisane w działalności handel samochodami, zobowiązany jest do podpisania umowy zapewniającej tzw. sieć zbierania pojazdów.

Brak zapewnienia tej sieci do 21 stycznia skutkować może karą do 20 000 złotych oraz dodatkową karą naliczaną proporcjonalnie do ilości sprowadzanych pojazdów. Niewielu przedsiębiorców zdaje sobie sprawę z wprowadzenia nowego obowiązku i możliwych konsekwencji, a nowe przepisy zaczną bezwzględnie obowiązywać już za kilkanaście dni…

Aby zapewnić każdemu polskiemu dealerowi możliwość podpisania umowy o sieci zbierania pojazdów, DCG Dealer Consulting Group we współpracy ze Związkiem Dealerów Samochodów przygotowała szkolenie: "Nowa ustawa recyklingowa. Nowe obowiązki dealerów samochodów. Jak się do nich przygotować i uniknąć kar?"

Już 19 stycznia w Hotelu Windsor w Jachrance koło Warszawy przedstawione zostaną wszystkie obowiązki nakładane na dealerów na mocy nowej ustawy i modele postępowania pozwalające na ich wypełnienie. I co najważniejsze. Przedstawiciele wszystkich firm dealerskich, które nie utworzyły jeszcze sieci recyklingowej, będą mieli również możliwość podpisania umowy tworzącej sieć zbierania pojazdów, spełniającej wszelkie obowiązki ustawowe.


Agendę szkolenia oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć – TUTAJ
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane