/  / Nowa Fiesta będzie produkowana w...

Nowa Fiesta będzie produkowana w...

Ford|
null
© Ford
null

W zamian za zgodę na wprowadzenie elastycznego czasu pracy koncern Ford Motor Company zapewnił załogę fabryki w Kolonii, że to właśnie w Niemczech powstawać będzie nowa Fiesta.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Dyrekcja Ford Motor Company zapewniła pracowników fabryki koncernu w Kolonii, że to w ich zakładzie będzie wytwarzany w przyszłości Ford Fiesta nowej generacji. W zamian za to rada zakładowa zgodziła się na redukcję kosztów montażu samochodów i przyjęcie elastycznego systemu pracy uzależnionego od zmieniającej się sytuacji rynkowej.

Szacuje się, że dzięki wprowadzeniu nowego systemu pracy w niemieckiej fabryce uda się koncernowi w latach 2017-2021 wygospodarować oszczędności na poziomie przynajmniej 400 mln dolarów. Nowe porozumienie, które gwarantuje stabilność zatrudnienia dla wszystkich pracowników koncernu Ford Motor Company w Niemczech (łącznie około 24 000 osób), jest ważnym elementem strategii, która zakłada powrót europejskiego pionu grupy do strefy zysków.

Przed zawarciem porozumienia między dyrekcją a związkowcami głośno mówiło się o możliwości przeniesienia produkcji Fiesty poza Niemcy. W grę wchodziła Rumunia, gdzie koncern produkuje już egzemplarze modelu B-Max.

Fabryka samochodów w Kolonii pracować też zacznie w systemie dwuzmianowym. Za to przy produkcji silników benzynowych 1.0 EcoBoost wprowadzony zostanie system trzyzmianowy. Co równie ważne, centrum techniczne Forda w Kolonii powiększy się dzięki przyjęciu do pracy jeszcze w tym roku ponad 500 specjalistów. Przypomnijmy, że Ford ma plany wprowadzenia na rynek europejski w ciągu pięciu lat co najmniej 25 nowych modeli samochodów.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane