/  / Nowa Astra na pierwszy ogień

Nowa Astra na pierwszy ogień

null
© Opel
null

Od czerwca Opel będzie publikować wartości zużycia paliwa zmierzone według cyklu WLTP, który lepiej odzwierciedla codzienne warunki jazdy. Firma podejmie też inne działania w zakresie zużycia paliwa i emisji spalin.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Latem firma z Russelheim podejmie kolejny dobrowolny krok mający na celu zwiększenie przejrzystości i spełnienie wymogów przyszłych protokołów emisji spalin przez samochody. Od czerwca oprócz oficjalnych informacji o zużyciu paliwa i emisji CO2, Opel będzie publikować również wartości zużycia paliwa odzwierciedlające różne style jazdy zarejestrowane w cyklu WLTP. Pierwszym modelem, dla którego zostaną podane te informacje, będzie nowa Astra.

Ponadto, od sierpnia bieżącego roku Opel przystąpi do wdrażania inicjatywy doskonalenia układów selektywnej redukcji katalitycznej (SCR) w nowych samochodach z silnikami Diesla pod kątem obniżenia emisji tlenków azotu. Jest to dobrowolna inicjatywa wyprzedzająca wprowadzenie przepisów dotyczących badania emisji w rzeczywistym ruchu drogowym (RDE), które zaczną obowiązywać od września 2017.

"W firmie Opel mocno wierzymy w to, że branża musi odzyskać zaufanie klientów i władz za sprawą zwiększenia przejrzystości. Opel wyraża gotowość przyjęcia wytycznych RDE, aby pokazać, że jest to możliwe - powiedział Karl-Thomas Neumann, dyrektor generalny Grupy Opel.

"W grudniu ogłosiliśmy, w jakim kierunku zmierzamy, a dziś informujemy o szczegółach. Proszę Unię Europejską, jak również państwa członkowskie UE i inne kraje europejskie o przyspieszenie prac nad dostosowaniem parametrów badań i zasad interpretacji ich wyników do rzeczywistych warunków jazdy, aby przerwać obecną niepewność spowodowaną trudnościami w porównywaniu tych wyników".

Ponadto Opel zrealizuje dobrowolny program satysfakcji klientów, obejmujący 57 000 pojazdów z silnikami Euro 6 i układami SCR już poruszających się po drogach Europy (modele Zafira Tourer, Insignia i Cascada). Początek tych działań przewidziano na czerwiec.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane