/  / Nowa Astra czeka w Gliwicach

Nowa Astra czeka w Gliwicach

null
© Opel
null

Trwa proces rekrutacji pracowników do zakładu General Motors w Gliwicach. Ma to związek z planami uruchomienia produkcji nowej Astry w roku 2015.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Jak już informowano pod koniec października, gliwicki zakład General Motors Manufacturing Poland przygotowuje się do wprowadzenia do produkcji model Opel/Vauxhall Astra najnowszej generacji. Obecnie trwa proces rekrutacji pracowników. Wszystkie nowe miejsca pracy dotyczą stanowisk produkcyjnych.

Rekrutację prowadzi Adecco Poland, a jej zakończenie planowane jest na grudzień br.

"Chociaż rozpoczęcie produkcji nowego modelu planujemy w drugiej części przyszłego roku, chcemy, aby nowo przyjęci pracownicy podjęli pracę już w styczniu. W dalszym ciągu poszukujemy odpowiednich kandydatów - zaznacza Andrzej Korpak, dyrektor generalny GM Manufacturing Poland.

Gliwicki zakład produkuje aktualnie oferowaną generację Opla Astry oraz model Opel Cascada. Firma zatrudnia aktualnie około 3 500 pracowników.

Mijający rok będzie rekordowy pod względem sprzedaży dla Opla na polskim rynku. Do końca listopada sprzedano łącznie 25 249 samochodów osobowych i dostawczych spod znaku błyskawicy. Jest to najlepszy wynik od 2008 roku i o ponad 40% lepszy niż uzyskany w 2013 roku.

Opel zwiększył także udział w polskim rynku samochodów osobowych i dostawczych, osiągając poziom 7,46% (+1,49%).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane