/  / Norwescy pocztowcy w Kangoo na prąd

Norwescy pocztowcy w Kangoo na prąd

null
© Renault
null

Renault dostarczy 240 sztuk Kangoo Maxi Z.E. norweskiemu operatorowi usług pocztowych Posten. To jedno z największych zamówień na samochody elektryczne.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Egzemplarze modelu Kangoo Maxi Z.E. z floty Posten będą wykorzystywane na gęsto zaludnionych terenach w Norwegii. Auto dysponuje zasięgiem do maksymalnie 170 km w cyklu NDEC (od 80 do 125 km przy normalnych warunkach jazdy).

Norweska poczta Posten posiada już łącznie 900 pojazdów elektrycznych różnego typu. Celem operatora jest obniżenie emisji CO2 z posiadanej floty pojazdów do 2020 roku aż o 40%.

Raj dla "elektryków"
Głównie z powodu zaangażowania rządu, który wprowadził specjalny program zachęt, sprzedaż samochodów elektrycznych w Norwegii od kilku lat systematycznie rośnie. Pod koniec bieżącego roku "elektryki" miały około 20% udziału w łącznej sprzedaży samochodów na tym skandynawskim rynku.

Oczekuje się, że do 2020 roku na norweskich drogach będzie jeździć około 200 000 samochodów z napędem elektrycznym, co odpowiada 10% lokalnego moto-parku.

Samochody elektryczne są zwolnione w Norwegii z podatku VAT i podatku drogowego. Ich właściciele nie ponoszą także opłat parkingowych, opłat za przejazd płatnymi odcinkami dróg ani za połączenia promowe. Pojazdy elektryczne dopuszczono także do ruchu na bus-pasach.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane