/  / Nominacja w Volkswagenie

KADRY | Nominacja w Volkswagenie

null
© Volkswagen
null

Herbert Diess wybrany członkiem zarządu koncernu Volkswagen oraz prezesem zarządu marki Volkswagen Samochody Osobowe

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Rada nadzorcza Volkswagen AG jednogłośnie wybrała Herberta Diessa na członka zwyczajnego zarządu Volkswagen AG, ze skutkiem od dnia 1 października 2015 roku. W ramach swojej funkcji jako członek zarządu koncernu Diess przejmie od Martina Winterkorna zarząd nad marką Volkswagen Samochody Osobowe.

Martin Winterkorn pozostanie nadal prezesem zarządu koncernu.

W związku z przyszłymi zmianami w zarządzie utworzone zostało nowe stanowisko: prezes zarządu marki Volkswagen Samochody Osobowe. Diess jest aktualnie jeszcze członkiem zarządu ds. rozwoju w BMW AG.

"Herbert Diess jest wybitną osobistością i jedną z najzdolniejszych osób w branży motoryzacyjnej. Cieszymy się, że udało się go dla nas pozyskać. Krokiem tym tworzymy jeszcze mocniejszy fundament zarówno dla koncernu, jak i dla samej marki - wyjaśnił Winterkorn.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane