/  / Nissan zmierza po rekord

Nissan zmierza po rekord

NISSAN|
null
© Nissan
null

Premiery 14 nowych modeli oraz inwestycje przemysłowe o łącznej wartości ponad 2 miliardów EUR pobudzą wzrost produkcji Nissana w Europie do rekordowych poziomów w roku 2014 - zapowiada dyrektor ds. planowania i wiceprezes zarządu firmy Nissan, Andy Palmer.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Popyt na produkty Nissana, a także duża liczba nowych i zmodernizowanych modeli sprawiają, że brytyjskie zakłady muszą pracować przez całą dobę, a fabryki koncernu w Hiszpanii i Rosji już szykują się do uruchomienia produkcji kolejnych nowości.

W ubiegłym roku Nissan wyprodukował w Europie 675 077 pojazdów. Firma przewiduje, że w bieżącym roku liczba ta będzie jeszcze większa w miarę realizacji celu, jakim dla Nissana jest pozycja najpopularniejszej marki azjatyckiej w Europie.

Wygląda na to, że rok 2014 będzie należał do hiszpańskich i rosyjskich zakładów Nissana. W Barcelonie spółka przygotowuje się do uruchomienia produkcji drugiego w swojej ofercie w pełni elektrycznego samochodu, jakim jest model e-NV200. Produkcyjna wersja tego lekkiego pojazdu użytkowego została po raz pierwszy zaprezentowana podczas salonu Genewa 2014.

W ubiegłym roku około 80% wszystkich pojazdów marki Nissan sprzedanych w Europie zostało wyprodukowanych na Starym kontynencie. Nissan produkuje tu pojazdy już od 30 lat, a dotychczasowa europejskie zakłady opuściło ponad 10 milionów egzemplarzy.

Na tym jednak nie koniec. W hiszpańskiej Avili właśnie ruszyła produkcja zupełnie nowego lekkiego pojazdu ciężarowego NT500. Z kolei zakłady w Barcelonie wkrótce rozpoczną produkcję zupełnie nowego hatchbacka z segmentu C, który będzie tam powstawał równolegle z e-NV200.

Barcelona przygotowuje się również do uruchomienia produkcji nowego pickupa 1-tonowego.

Tymczasem w Rosji trwają przygotowania do premiery marki Datsun i jej dwóch nowych modeli, natomiast należące do sojuszu z AvtoVAZ zakłady w Togliatti zwiększają produkcję Nissana Almery.

"Nasze bestsellerowe modele, wsparte serią kolejnych premier, spowodują, że produkcja Nissana w Europie osiągnie bezprecedensowo wysoki poziom w 2014 roku, co pozwoli nam konsekwentnie realizować nasz cel, którym jest osiągnięcie pozycji najpopularniejszej azjatyckiej marki w Europie do 2016 roku - podsumowuje Palmer.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane