/  / Nissan odpiera zarzuty z Korei

Nissan odpiera zarzuty z Korei

null
© Nissan
null

Poniżej zamieszczamy oświadczenie Nissana, jakie wydano w sprawie raportu koreańskiego Ministerstwa Ochrony Środowiska.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Nissan odpowiedział na komunikat wydany przez koreańskie Ministerstwo Ochrony Środowiska, dotyczący ustalenia, jakoby Nissan Qashqai sprzedawany w Korei był wyposażony w specjalnie skonfigurowany system sterowania silnikiem, umożliwiający niezgodne z prawem wpływanie na wynik testu emisji spalin.

Jonathan Adashek, dyrektor ds. komunikacji w firmie Nissan, potwierdził, że 814 egzemplarzy Nissana Qashqai sprzedanych w Korei zostało prawidłowo homologowanych zgodnie z wymaganiami tamtejszego Ministerstwa Ochrony Środowiska.

Dyrektor Adashek powiedział: "Jako firma produkująca samochody należące do ulubionych przez klientów na całym świecie jesteśmy dumni z naszych produktów oraz naszej reputacji w dziedzinie innowacyjności i jakości.

Czujemy się w obowiązku postępować zgodnie z prawem oraz przestrzegać przepisów obowiązujących na poszczególnych rynkach, na których działamy, lub nawet stosować jeszcze surowsze normy.

Wszelkie sugestie, jakobyśmy nie przestrzegali przepisów i w sposób prawnie niedozwolony manipulowali emisją spalin, są bezpodstawne.

Wyniki badań oraz wnioski wyciągnięte przez koreańskie Ministerstwo Ochrony Środowiska różnią się od ustaleń poczynionych przez inne organy regulacyjne, które same przeprowadzały rygorystyczne badania. Władze w UE stwierdziły, że badane przez nie pojazdy marki Nissan (w tym Qashqai) całkowicie spełniają normy homologacyjne.

Qashqai sprzedawany w Korei jest zgodny z europejskimi normami Euro 6 i tak został homologowany, a przepisy koreańskie zezwalają na import i sprzedaż pojazdów spełniających te normy.

Nissan jest rozczarowany komunikatami Ministerstwa Ochrony Środowiska i stanowczo zaprzecza, jakoby dopuścił się jakichkolwiek nieprawidłowości".

Adashek dodał: "Jesteśmy w trakcie udzielania odpowiedzi Ministerstwu Ochrony Środowiska w kwestii jego ustaleń i będziemy nadal otwarcie współpracować z tą instytucją, aby mogła ona dokładnie zrozumieć sytuację dotyczącą systemu sterowania silnikiem w modelu Qashqai".
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane