/  / Nissan chce 34% udziałów w Mitsubishi

Nissan chce 34% udziałów w Mitsubishi

null
© Mitsubishi
null

W rezultacie planowanej transakcji Nissan stanie się największym pojedynczym akcjonariuszem Mitsubishi Motors Corporation.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Transakcja o wartości 237 miliardów jenów (w przeliczeniu około 2,2 mld dolarów) jest ściśle związana z podpisaniem ostatecznej umowy sojuszniczej, co ma nastąpić do końca maja. Do tego dochodzi jeszcze podpisanie umowy akcjonariuszy z obecnymi udziałowcami Mitsubishi oraz zgoda wydana przez podmioty regulujące rynek. Oczekuje się, że nastąpi to pod koniec bieżącego roku.

Zacieśniająca się współpraca między Nissanem a Mitsubishi obejmie obszar zakupowy oraz takie zagadnienia jak wspólne wykorzystanie płyt konstrukcyjnych w samochodach, dzielenie się rozwiązaniami technologicznymi, a także wykorzystanie istniejących mocy produkcyjnych w fabrykach.

W komentarzach do podpisanej właśnie umowy ramowej z Nissanem wskazuje się trudną sytuację, jakiej stawić musi czoła Mitsubishi Motors po tym, jak kierownictwo firmy przyznało się niedawno do manipulacji wynikami emisji spalin w wybranych modelach samochodów. Skandal spowodował duży spadek wartości akcji Mitsubishi oraz podkopał zaufanie do firmy.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane