/  / Niespodziewana rezygnacja prezesa Drzymały

KADRY | Niespodziewana rezygnacja prezesa Drzymały

null
null

Zbigniew Drzymała, prezes zarządu Inter Groclin Auto, złożył 30 kwietnia rezygnację z pełnionej przez siebie funkcji. W tym samym dniu rada nadzorcza powołała na stanowisko prezesa zarządu Andre Gerstnera, dotychczasowego wiceprezesa spółki.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Jednocześnie zdecydowano, że osobą pełniącą obowiązki wiceprezesa Inter Groclin Auto będzie Michał Bartkowiak, obecnie dyrektor ds. zarządzania finansami i personelem.

Zbigniew Drzymała na początku lat 70-tych pracował jako projektant i kierownik dużych inwestycji w przedsiębiorstwie budowlanym. Od 1977 r. właściciel firmy produkującej akcesoria samochodowe, którą w latach 90-tych dynamicznie rozbudował, tworząc jedno z większych w Europie przedsiębiorstw działających na rynku motoryzacyjnym. Dla zwiększenia konkurencyjności spółki zainicjował w latach 2004-2007 dwie poważne inwestycje przemysłowe na terytorium Ukrainy, uruchamiając fabryki akcesoriów samochodowych w Użgorodzie i Dolinie.

Według przedstawicieli Inter Groclin Auto, głównym powodem przeprowadzonych zmian personalnych była konieczność umożliwienia spółce normalnego funkcjonowania w związku z długoterminową nieobecnością prezesa Drzymały w pracy. Główną przyczyną rezygnacji z funkcji prezesa zarządu był stan zdrowia, uniemożliwiający aktywne działanie w spółce i jednocześnie podejmowanie decyzji wynikających z zajmowanego stanowiska.

Zbigniew Drzymała, poza tytułem honorowego prezesa zarządu/założyciela spółki, nadanym przez radę nadzorczą w dniu 30 kwietnia, pozostanie związany z firmą i będzie pełnił funkcję jako doradca zarządu.
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane