/  / Niemcy: Rynek bez zmian

Niemcy: Rynek bez zmian

null
© Volkswagen
null

Ani wzrost, ani spadek. W marcu rynek nowych samochodów osobowych nad Renem uzyskał wolumenowo podobny wynik jak w analogicznym miesiącu A.D. 2015.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W trzecim miesiącu bieżącego roku urzędy komunikacji w Niemczech zarejestrowały łącznie nieco ponad 322 900 nowych osobówek. To wynik bardzo podobny do tego, jaki branża motoryzacyjna nad Renem odnotowała dokładnie rok wcześniej. Warto jednak dodać, że w marcu bieżącego roku było w kalendarzu mniej dni roboczych, a dodatkowo przypadły Święta Wielkanocne.

Natomiast według zestawienia, które uwzględnia cały pierwszy kwartał, rynek niemiecki notuje wynik na poziomie ponad 791 400 rejestracji (+4,5%).

W rankingu marek Volkswagen jest tradycyjnie poza zasięgiem rywali. Z kolei na drugim i trzecim miejscu podium plasuje się odpowiednio Audi oraz Mercedes. Dalej lokuje się natomiast BMW, Opel i Ford.
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane