/  / Niemcy: Rejestracje w górę

Niemcy: Rejestracje w górę

null
© Mercedes-Benz
null

W listopadzie rejestracje nowych osobówek na rynku niemieckim wzrosły o prawie 9%. Za to marka Volkswagen nieco straciła.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Urzędy komunikacji w Niemczech zarejestrowały w listopadzie prawie 272 400 nowych samochodów osobowych. W porównaniu z analogicznym miesiącem rok wcześniej branża motoryzacyjna nad Renem uzyskała kolejny wzrost – tym razem o dynamice 8,9%.

Wśród najpopularniejszych marek w Niemczech pierwsze skrzypce gra niezmiennie Volkswagen. W listopadzie rejestracje przypadające na gracza z Wolfsburga lekko przekroczyły pułap 57 900 egzemplarzy. To mniej niż przed rokiem o 2%.

W przypadku Mercedes-Benz, który ma już w ofercie nowego GLC, listopad przyniósł wzrost rejestracji marki o 13,6%.

Cały rok na plusie
Według danych skumulowanych za okres od stycznia do końca listopada, rejestracje na rynku niemieckim wyniosły natomiast prawie 2 959 000 egzemplarzy. Daje to poprawę o dynamice 5,4%.

Jak szacuje stowarzyszenie VDA w Niemczech, na koniec grudnia spodziewany jest wynik wynoszący łącznie około 3,17 mln egzemplarzy. To byłoby o 4% więcej niż w całym roku poprzedzającym.
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane