/  / Niemcy polubili nowego Tucsona

Niemcy polubili nowego Tucsona

null
© Hyundai
null

Według informacji importera w Niemczech, start nowego modelu Hyundai Tucson przekroczył wszelkie oczekiwania firmy.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Jak dotychczas na rynku niemieckim wpłynęło od klientów łącznie ponad 8 000 zamówień na model Hyundai Tucson nowej generacji. Auto pojawiło się jako następca dla ix35. Duży udział w osiągniętym wyniku Tucsona ma przeprowadzona latem kampania przedsprzedażowa. Ze wspomnianej oferty skorzystało wówczas ponad 2 600 niemieckich klientów.

Najlepszy miesiąc w historii
Marka Hyundai – dzięki popularności Tucsona – zanotowała we wrześniu najlepszy jak do tej pory miesiąc na rynku niemieckim. Rezultat na poziomie 12 744 rejestracji stanowi wzrost aż o 24,7% w porównaniu z rokiem ubiegłym. Udział rynkowy marki urósł zaś o 0,8 pp. do około 4,7%.

Na wspomnianego wyżej SUV-a klasy kompakt przypadło we wrześniu ponad 4 250 rejestracji.

Natomiast z podsumowania danych liczonych od stycznia bieżącego roku wynika, że Hyundai uzyskał na rynku niemieckim łącznie 80 952 rejestracje nowych osobówek. Stanowi to wzrost o dynamice 8,3%.

Popularny w Europie
Dotychczas Tucson ma na koncie powyżej 61 000 zamówionych egzemplarzy. Żaden inny model Hyundaia nie osiągnął tak dobrego wyniku na rynku europejskim w tak krótkim czasie.

Dodajmy też, że Hyundai Tucson zakwalifikował się niedawno do finałowej piątki modeli rywalizujących o nagrodę Autobest 2016 – PATRZ TUTAJ
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane