/  / Niemcy: Osobówki z lekkim wzrostem

Niemcy: Osobówki z lekkim wzrostem

null
© Volkswagen
null

Rynek nowych osobówek w Niemczech osiągnął w minionym miesiącu najwyższy wynik październikowy na przestrzeni ostatnich 5 lat.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Rynek nowych osobówek w Niemczech – przy blisko 278 400 rejestracjach – osiągnął najwyższy wynik październikowy na przestrzeni ostatnich 5 lat. W porównaniu z rezultatem ubiegłorocznym, który i tak był już wysoki, dynamika wzrostu wyniosła natomiast "tylko" 1,1%.

W rankingu czołowych marek prowadzi Volkswagen, który w październiku uzyskał wynik nieco ponad 61 500 egzemplarzy. To jednak o 0,7% mniej niż przed rokiem.

Udział diesla nieco poniżej 50%
Z kolei w zestawieniu uwzględniającym wyniki do końca października, niemiecki moto-rynek ma już na koncie razem 2 686 300 rejestracji nowych samochodów osobowych. Daje to poprawę powyżej 5%.

Nieco dynamiczniej rośnie przy tym segment nowych osobówek z silnikiem Diesla (+6%). Auta wybierane z tego typu napędem stanowią nad Renem prawie 48% całego rynku.
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane