/  / Niemcy: Nowe auta w górę

Niemcy: Nowe auta w górę

null
© Audi
null

W sierpniu rynek nowych osobówek w Niemczech zanotował kolejny w tym roku wzrost rejestracji. Dzięki dobrej sprzedaży moto-branża nad Renem ma powody do zadowolenia.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W sierpniu urzędy komunikacji w Niemczech zarejestrowały 226 300 nowych samochodów osobowych. To o 6,2% więcej niż w analogicznym miesiącu rok wcześniej. Pozytywny trend w ostatnim czasie przekłada się zresztą  na wzrosty, jakie niemiecka moto-branża notuje od początku AD 2015 – łączny poziom rejestracji wyniósł na koniec sierpnia prawie 2 135 500 egzemplarzy.

Warto odnotować, że to nad Renem wynik rekordowy licząc na przestrzeni ostatnich 9 lat – poza jednym wyjątkiem. Więcej nowych aut osobowych za okres styczeń-sierpień zarejestrowano u naszych zachodnich sąsiadów tylko w pamiętnym roku 2009, kiedy to niemieccy klienci mogli liczyć na otrzymanie premii zachęcającej do wymiary starego samochodu na nowy.
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane